Białka Tatrzańska ul. Kaniówka 40 500 800 048  e-mail: rezerwacja@willagielatowka.pl
ZAREZERWUJ ZADZWOŃ ZLOKALIZUJ

Atrakcje

Białka Tatrzańska to pięknie położona wieś góralska w województwie małopolskim, u podnóża Tatr, nad rzeką Białką, 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego.
Białka jest odpowiednim miejscem na odpoczynek dosłownie dla każdego: dla dorosłych potrzebujących ciszy, spokoju i kontaktu z naturą, dla młodzieży lubiącej ruch,     dynamikę, chętnych do realizowania swoich planów na górskich ścieżkach, jak również dla dzieci, potrzebujących bezpiecznych i dogodnych miejsc do radosnej zabawy.

Pod względem infrastruktury turystycznej jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich (szczególnie zimą ze względu na bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych). W Białce Tatrzańskiej i jej okolicach znajdują się liczne wyciągi narciarskie, w tym jeden z najpopularniejszych w Polsce - Kotelnica Białczańska. Większość wyciągów jest objęta wspólnym systemem karnetów, tzw. „Tatra Ski”. Dużym udogodnieniem dla narciarzy i snowboardzistów są bezpłatne Ski–Busy, które pozwalają przemieszczać się pomiędzy wyciągami.

Chochołowskie Termy są największym kompleksem termalnym na Podhalu. Niebywała przestrzeń pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach, niezależnie od liczby osób w obiekcie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż trawiastych oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec. Dodajmy do tego jeszcze atrakcje dla dzieci i rysuje się przed nami perspektywa nie lada zabawy. Łączna powierzchnia lustra wody to niemal 3000 m2. Głębokość basenów termalnych mieści się w przedziale 1 – 1,2 m. Wygłodniałych, w przerwie pomiędzy kąpielami a kąpielami, zapraszamy do Bistro Baru lub Kawiarni. Dla rodziców przygotowaliśmy małe udogodnienie, umożliwiające spokojne spożycie posiłku. Przy kawiarni znajduje się pokój zabaw AKWARIUM – dziecko spędzi tam chwile na zabawie, podczas gdy dorośli będą mieli okazję delektować się naszą kuchnią.

Terma Bania to kompleks basenów Terma Bania przeznaczony jest dla każdej grupy wiekowej. Największym atutem jest fakt, że baseny są czynne przez cały rok, co oznacza, że latem można opalać się w promieniach słońca, a zimą podziwiać z zewnętrznych basenów zaśnieżoną panoramę Tatr Bielskich i Wysokich. Woda w basenach pozyskiwana jest z głębokości ponad 2,5 km za pomocą odwiertów, dzięki czemu bogata jest w wiele pierwiastków i związków mineralnych, które mają pozytywny wpływ na ludzki organizm. Temperatura wypływającej wody sięga 72°C. Terma Bania podzielona jest na kilka stref, a każda z nich została przeznaczona dla osób szukających różnych wrażeń i doznań.

Rezerwat przyrody Przełom Białki. Białka mająca swoje źródła w Tatrach to rzeka w Polsce wyjątkowa, zachowała górski charakter na całej długości, jest jedną z najczystszych i najzimniejszych rzek w Polsce. W środkowym odcinku znajduje się rezerwat przyrody „Przełom Białki pod Krempachami”. Przełom tworzą dwie skały położona na zachodzie Obłazowa oraz Kramnica od wschodu, po wejściu na jedna z nich podziwiać możemy całą okolicę: Taty, Podhale, Gorce, jezioro Czorsztyńskie, Pieniny i Spisz. Rezerwat „Przełom Białki pod Krempachami” nie jest zbyt rozległy ma około 8 ha utworzono go już w 1931 roku, co najlepiej świadczy o unikalnym charakterze tego miejsca. Czerwone Skałki, bo tak nazywają przełom Białki okoliczni mieszkańcy, są miejscem, które przyciąga ludzi. Tu przyjeżdżają nowożeńcy robić swoje ślubne fotografie, tu kręcono ”Janosika” oraz film "Karol. Człowiek, który został papieżem” .


Termy Chochołów
Termy Chochołowskie. Mnogość atrakcji, duże baseny zewnętrzne, przylegające do nich połacie plaż trawiastych oraz szum pobliskiej rzeki Dunajec. Dodatkowo Atrakcje dla dzieci i wiele więcej - Zapraszamy.
Więcej
Terma
Bania
Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów..
Więcej
Przełom Białki
Przełom Białki pod Krempachami – rezerwat przyrody koło miejscowości Krempachy, Nowa Biała i Trybsz w województwie małopolskim na terenie obszaru Natura 2000 PLH120024 Dolina Białki
Więcej
Kotelnica
Białczańska
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej – kompleks tras narciarskich położony w Białce Tatrzańskiej w gminie Bukowina Tatrzańska na wschodnich zboczach Kotelnicy, północnych i południowych zboczach.
Więcej